„Każdego dnia mów dziecku, że może, że potrafi, że jest dobre”
J. Korczak

Rozwój emocjonalny dziecka jest podstawą rozwoju wszystkich innych sfer. Dlatego jednym z głównych naszych atutów jest atmosfera przypominająca ciepło rodzinne. Szczególną uwagę zwracamy na proces adaptacji - traktowany jest on bardzo indywidualnie. Dzięki temu dzieci zachowują poczucie bezpieczeństwa i szybko akceptują nowe środowisko. Mile widzimy w pierwszym okresie pobytu w rodziców i opiekunów dzieci. Oprócz bezpieczeństwa drugą podstawową potrzebą dziecka jest ruch. Dlatego u nas dzieci znajdą przestrzeń do zabawy zarówno w salach jak i na codziennych spacerach.

Wielkość grup w Klasie Bobasa:

• Najmłodsza grupa – bobasy: 5 maluszków
  • Średnia grupa – grupa pełzająco – raczkująca: 5 maluszków
  • Najstarsza grupa – grupa biegająca: 5 maluszków

Dlatego w naszym żłobku:

• są  3-4  wychowawczynie;
  • metody pracy dostosowane są do indywidualnego tempa rozwoju dziecka;
  • prowadzimy grupę integracyjną
  • współpracujemy ściśle z logopedą, terapeutą mowy, psychologiem i terapeutą integracji sensorycznej;
  • każdego dnia jesteśmy do dyspozycji rodziców w sprawach dotyczących ich dziecka.

Tygodniowy plan zajęć dla grupy dzieci 1,5 roku - 3 lata:

• Poniedziałek
  1. Spotkania z bajką, zabawa tematyczna
  2. Zabawy ruchowe
  3. Zabawy paluszkowe według M. Bogdanowicz
  • Wtorek
  1. „Mały artysta” – zabawy plastyczne z wykorzystaniem różnych technik plastycznych
  2. Zabawy paluszkowe wedł. M. Bogdanowicz
  • Środa
  1. „Mały artysta” – zajęcia muzyczne, zabawy przy akompaniamencie gitary
  2. „Rymowana gimnastyka dla smyka” – program wedł. M. Bogdanowicz
  • Czwartek
  1. Zabawy z językiem angielskim
  2. „Mały artysta” – zabawy plastyczne z wykorzystaniem różnych technik plastycznych
  3. Zabawy ruchowe
  • Piątek
  1. „Spotkania z bajką” zabawa tematyczna
  2. „Rymowana gimnastyka dla Smyka” program wedł. M. Bogdanowicz

Plan dnia dotyczy przede wszystkim dzieci starszych.

Maluszki mają czas zorganizowany według własnego harmonogramu dnia uzależnionego od pory drzemki i posiłków.

• Codziennie do drzemki lub poobiedniego odpoczynku Panie czytają maluszkom bajki.

• Dodatkowe lekcje językowe
  • Logopedia
  • Terapia Mowy

Atuty Klasy Bobasa